Annetekoda kutsub osalema

Sel suvel sai alguse esmakordne konkurss-festival „Annetekoda 2019", mida korraldavad Eesti Kultuuri Koda ja Muusikute fond PLMF. Eelvoorud viiakse läbi 24. augustini erinevates kultuuriasutustes üle Eesti ning lõppesitlus-finaal parimatele toimub varasügisel Tallinnas. Annetekoja patrooniks on Anne Veski.

Järgmine eelvoor Järvamaa ja Raplamaa annetele on 15. augustil kell 16.00 Türi Kultuurikeskuses.

Kõik Eestimaa elanikud sõltumata vanusest on oodatud esitlema oma loomingut ükskõik millisel erialal (rahvakunstid, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, kunst, tants, luule jm). Nii neile, kes juba tegutsevad mõnes valdkonnas kui ka neile, kes pole saanud erinevatel põhjustel siiani oma annet esitleda, avaneb võimalus tutvustada end laiemale publikule, kas üksikesinejana või koos teistega.

Eesti Kultuuri Koja esinaine Pille Lill ja Annetekoja looja ütles: „Andekatele inimestele väljundi leidmine on vajalik Eesti laiapõhjalise kultuuriruumi rikastamiseks ja talendipoliitika kujundamiseks selle kõige laiemas tähenduses. Meie riigi väiksuse juures ei saa me lubada, et ühegi inimese anne jääks tähelepanuta".

Siiani on toimunud eelvoorud Saaremaal ja Lääne-Virumaal, kust žürii on valinud finaali viis väga toredat annet.

Konkurss-festivali toetajate seas on TV3, Selver, Art Decor, Aariber OÜ – Devin Vesi, Eesti Kultuurkapitali ekspertgrupid ja paljud teised.