Ettevõtlusnädal on töötukassa jaoks sama iseenesestmõistetav nagu jõulud ja kuusk

Juba neljateistkümnendat korda toimub oktoobri alguses ettevõtlusnädal ja ka tänavu korraldab Eesti Töötukassa nädala jooksul igas maakonnas mitmeid üritusi.

Kokku on töötukassal plaanis läbi viia üle 50 ettevõtmise ja nendega saab tutvuda aadressil www.osale2019.com. Kavas on ka venekeelseid ning inglisekeelseid töötubasid ja arutelusid. Peateemasid on sel aastal kaks: tööandjatele suunatud kohtumistel räägitakse teemal kuidas leida sobiv töötaja ning noortele suunatud üritustel kutsutakse noori üles mõtlema, kas nendest võiksid saada ettevõtjad.

Kõige enam on töötukassa üritusi sel aastal Tartumaal. Töötukassa Tartumaa osakonna juhataja Jane Väli on ettevõtlusnädalatel osalenud korduvalt ja toob välja, et ettevõtlusnädal on kui suur avatud ruum, kus nügitakse meie ettevõtlikkust. „Mõte endast kui ettevõtjast, võib ettevõtlusnädalale tulles olla pisike ja udune, võib olla aga  ka suur ja selge. Ettevõtlusnädal on aus – seal saab kuulda lugusid pankrotist, raisku läinud toodetest, meeskonna käivitamise raskustest, investorite puudusest, keerulistest peresuhetest ja suurest edust – miski pole väärtuslikum kui teistelt saadavad kogemused," toob ta välja ettevõtlusnädala olulisuse ja põhjuse, miks töötukassal on hea meel selles osaleda.

Varasematest ettevõtlusnädalatest on talle meelde jäänud üks 4 – 5 aasta tagune töötuba, kus osales üks keskealine naine. Naine rääkis, et on terve elu töötanud palgatööl ja oli tööandjalt küsinud ühe vaba päeva, et osaleda ettevõtlusnädala üritustel. Ta ütles, et tal on üks päev aega otsustada, milline saab olema tema teine elupool. Tänaseks on naine oma kübaraäri püsti pannud.

Ettevõtlusnädal toimub 07.10 – 13.10.2019

Töötukassa üritused Raplamaal

7. OKTOOBER

Töötukassa infohommik: „Kuidas leida sobiv töötaja?"

KELLAAEG: 9.15 – 11.30

ASUKOHT: Tallinna mnt 14, ruum 209, Rapla

SIHTGRUPP: tööandjad

KIRJELDUS: Praktilises infotunnis jagame tööandjatele nõuandeid, kuidas leida uusi töötajaid nii Eestist kui mujalt.

* Kuidas koostada atraktiivne tööpakkumine kasutades e-töötukassa ja EURES-portaali võimalusi?

* Milliseid nõudeid tuleb välistööjõu värbamiseks täita?

Ettevõtluspäev Kehtna Kutsehariduskeskuses #IseTeanMisTahan

KELLAAEG: 12.30 – 15.00

ASUKOHT: Kehtna Kutsehariduskeskus, Kooli 1, Kehtna

SIHTGRUPP: õpilased

KIRJELDUS: Millised isikuomadused on vajalikud ettevõtjale? Millised on ettevõtlusega alustamise võimalused kui olen noor?

Eesti Töötukassa pakub ettevõtlusnädalal töötubasid #IseTeanMisTahan, mille eesmärgiks on avardada noorte arusaama ettevõtlusest kui ühest võimalusest tööturul. Noored saavad infot ettevõtlusega alustamise kohta ning analüüsivad enda sobivust ettevõtja rolli. Töötuba on kestusega 2 X 45 minutit. Oma kogemusi jagavad noored ettevõtjad.

9. OKTOOBER

Töötuba alustavale ettevõtjale „Unistustest tegudeni"

KELLAAEG: 10.00 – 12.00

ASUKOHT: Tallinna mnt 14, ruum 209, Rapla

SIHTGRUPP: kõik huvilised

KIRJELDUS: Enda kui ettevõtja tugevuste leidmine, unistustest tulemusteni jõudmise teekond, algse tegevuskava koostamine.

Ettevõtluspäev #IseTeanMisTahan Rapla Vesiroosi Koolis

ASUKOHT: Rapla Vesiroosi Kool, Viljandi mnt 69, Rapla

SIHTGRUPP: õpilased

Töötukassa pakub ettevõtlusnädalal noortele töötubasid #IseTeanMisTahan, mille eesmärgiks on avardada noorte arusaamist ettevõtlusest kui ühest tööturuvõimalusest ning aidata neil läbi eneseanalüüsi ja ettevõtlusega alustamise võimaluste tundmise seda tõsisemalt kaaluda. Töötoa kestus 2x 45 minutit ja see sisaldab info jagamist, aktiivõpet ja mängu ning kaasatud on mõni noor ettevõtja.

11. OKTOOBER

Ettevõtluspäev #IseTeanMisTahan Märjamaa Gümnaasiumis