Raplamaa töö- ja karjäärimessil on üle saja tööpakkumise ja tutvustatakse õppimisvõimalusi

Rapla Sadolin Spordihoones (Viljandi mnt 69A) toimub 4. aprillil Raplamaa töö- ja karjäärimess. Messil on oma tööpakkumistega väljas 35 tööandjat ning õppimisvõimalusi tutvustavad 25 õppeasutust. Messile on oodatud kõik, kes otsivad tööd või soovivad minna õppima.

Tööpakkumisi on üle 100 ning väga erinevatest valdkondadest, lihttööst juhiametini. Pakutakse ka osalise tööajaga tööd ning hooajatööd, sobivaid ameteid on noortele ning vähenenud töövõimega inimestele.

Eesti Töötukassa Raplamaa osakonna juhataja Ilvi Pere sõnul on huvi messi vastu suur: „Paljud  ettevõtted soovivad kasvada ning vajavad lisatööjõudu. Puudus on töökätest ka puhkuste perioodil.  Varasemast rohkem keskendume messil karjäärile ja õppimisele."

Messil osalevad Raplamaa gümnaasiumidele lisaks kõrgkoolid ja kutseõppeasutused kogu Eestist. Läbi viiakse 12 töötuba, kus on võimalus tutvuda erinevate erialadega. Näiteks saab Tallinna Tehnikaülikooli teadusteatris teha huvitavaid keemiakatseid, Tallinna Ülikool korraldab loovkirjutamise töötoa ja Tallinna Teeninduskool õpetab valmistama topsisalatit. Töötubadesse saab registreerida ka kohapeal.

Rapla Vesiroosi Kooli aulas algab kell 12.15 ettevõtlikkuse inspiratsioonitund noortele. Pärast seda saab kuulata ettekandeid töösuhetest, tööandja ootustest töötajale, maksudest ja töötamisest Euroopas.

Töötukassa spetsialistid pakuvad kohapeal karjäärinõu kõigile soovijatele ning jagavad infot teenuste ja toetuste kohta. Otseülekandeid messilt teeb Rapla TRE Raadio.

Messi uksed on avatud kella 12 – 16 ja töömess on tasuta. Messi kava ning tööandjate ja koolide info leiate töömesside kodulehelt.

Lisa saab küsida:
Ilvi Pere