Varbola Rahvamaja

6.07.18

Varbola küla, Märjamaa vald 78203           

Juhataja Piret Linnamägi
Telefon 5309 0366
varbola.rahvamaja@marjamaa.ee

UUS Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri 

 

Toimetaja: TIINA GILL

Müügil Maria Lepmaa raamatud

16.10.18

Varbola rahvamajas müügil Maria Lepmaa raamatud soodushinnaga! Astu läbi, hinnad ülihead!

Toimetaja: TIINA GILL
22.10.18
Toimetaja: TIINA GILL

Varbola rahvamajas

13.11.18

Reedel, 16. novembril kell 19 Arne Lauri kontsert, pilet 5 €

 

Laupäeval, 24. novembril kell 13 II  Märjamaa valla noorte lauljate duettide konkurss

 

Esmaspäeval, 26. novembril kell 18 üle Eesti helkurkõnd

 

Reedel, 30. novembril kell 19 Toortoitude valmistamise kursus ja loeng II etapp. Viib läbi  Piia Kõverik, osalustasu 5 €

 

Pühapäeval, 2. detsembril kell 13 villainglite valmistamise õpituba. Kursuse hind 12 € (ettemaks ja eelregistreerimine)

 

Reedel, 7. detsembril kell 18-21 Käsitööalendri valmistamise koolitus. Õpetab Jane Lunden Paberiparadiisist. Hind: täiskasvanu 15 €, laps 10 € (ettemaks ja eelregistreerimine)

 

Laupäeval, 8. detsembril kell 13 Angeelika loeng-käeline tegevus "Teeme jõuluks kodu puhtaks",  "Väsimusest priiks". 10 € eelregistreerimise ja ettemaksuga

Laupäeval, 15. detsembril kell 12 valmistame geelküünlaid

 

Laupäeval, 15. detsembril kell 19 jõulukontsert Margo Maltis ja sõbrad kontserttuur "Rõõmsad jõulud". Eelmüük 5/3 € (laps 7-12 a ja pensionär), toimumispäeval 7/5 €

 

Esmaspäeval, 17. detsembril kell 18 näituse "Magusamaailm lägi 100 aasta" avamine

Laupäeval, 22. detsembril kell 13 jõulukontsert "Teretame talve" Varbola rahvamaja kollketiividelt. Tasuta

Reedel, 28. detsembril kell 21 aastalõputrall. Piletid müügil: kuni 1.12 7 €, detsembris 10 € ja toimumispäeval 15 € (eeldab pileti väljaostmist)

Jõulukambrid töötavad endise plaani järgi 10.-13. detsember.

 

Info tel 502 7322, piret.linnamagi.001@mail.ee

Toimetaja: TIINA GILL

Huviringid 2018/2019

15.10.18

ESMASPÄEV
18.30
Jooga, juhendab kalli Nishan Priya
19.00 Naisrahvatantsurühm Varbola Piigad, juhendab Piret Kunts

TEISIPÄEV
16.15 Mudilaste lauluring, juhendab Marju Plamus
17.00 Kooliealiste laste laulu- ja muusikaring, juhendab Marju Plamus

KOLMAPÄEV
14.15 Sõu- ja hip-hop ring lastele (7-11a), juhendab Nancy Buht 
17.00 Laste näitering (kooliealised), juhendab Piret Linnamägi
19.00 Naisrahvatantsurühm Varbola Piigad, juhendab Piret Kunts

NELJAPÄEV
18.30 naiskoor Astra, juhendab Merit Männiste
Ootame uusi tulijaid!
Registreeru kohe!
Tel 502 7322 või piret.linnamagi.001@mail.ee.

LAUPÄEV
10.30 
peotantsuring, juhendab Revalia Tantsukooli õpetaja Marko Kiigajaan

 

Toimetaja: TIINA GILL

Rahvamajast

25.10.18

Varbola Rahvamaja asub Rapla maakonnas Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu mnt 51. kilomeetril. Varbolat tuntakse kõige rohkem tema iidse linnuse järgi. Varbola linnamägi on kuulus ennekõike selle poolest, et teda pole kunagi vallutatud.

Rahvamaja kuulub ühtsesse kompleksi mõisaaegse aida, kaevumaja ja teomeestemajaga, mis on eravalduses. Aita on omanik asutanud tehnikamuuseumi.

Üks pool Varbola Rahvamajast on ehitatud 1960. aastal endise Vardi mõisa vundamendile. Teine pool, omaaegne sovhoosi kontor, mis on praegu rahvamaja kasutuses, on säilinud mõisa ajast ja selle välisseinal oleval tahvlil märgistatud aastaarvuga 1913. Rahvamajale on välja antud klubi pass ja selle järgi kuulus see pikka aega Varbola sovhoosile. Sovhoosi lõppedes 1992. a läks klubi Märjamaa Vallavalitsuse haldusesse.

Rahvamajas tegutsevad mitmed ringid: eakate rahvatantsuansambel „Kanarbik", tütarlaste ja naiste linetants, lauluansambel, näitering ja laste laulustuudio. Pikki aastaid käib koos ka eakate klubi „Tuluke". Toredaks traditsiooniks on üksteise meelespidamine ja sünnipäevade tähistamine. Tänukirjadega on meeles peetud ja tänatud nii praegusi kui endisi rahvamaja töötajaid ja rahvamaja töös kaasa aidanud firmasid ja kodanikke. Oma panuse selleks on andnud kõik külavanemad.

Majas käivad koos ka seltskonnatantsuhuvilised ning korraldatakse ka kokanduse kursusi.

Vähemalt kord kvartalis peetakse pidusid, mis pelgalt pole vaid tantsuõhtud vaid üles astuvad nii oma maja taidlejad kui ka maakonna taidluskollektiivid ja artistid. Kohal käivad ka vabariigis tuntud artistid. Neil õhtutel pidutsevad koos nii noored kui vanad. Noortele korraldatakse ka diskosid. Jaanipäeva peetakse aga iidses linnuses. Seal toimub ka teisi üritusi, millest populaarseimaks on kujunenud rahvusvaheline üritus „Varbola Puu".

Hea koostöö on Varbola Lasteaed-Algkooliga. Traditsioonilistelt peetakse koos laste lauluvõistlusi, vabariigi aastapäeva, vastlapäeva ja emadepäeva.

Rahvamaja ruume on võimalik üürida välja nii perekondlike ürituste (pulmad, sünnipäevad, juubelid jne) kui ka asutuste tähtpäevade pidamiseks ning seminaride ja konverentside korraldamiseks. Koosolekute jaoks kasutavad maja nii korteriühistud kui mitmed mittetulundusühingud. Ürituste läbiviimiseks saab laenutada ka ilusaid nõusid ja laudlinasid. Meie maja ruumid on päikesepaistelised ja avarad.

Viimastel aastatel on majas tehtud ulatuslikult remonditöid. Vahetatud on aknad ja välisuksed, remonditud väike saal ning külalistetuba, pandud majale uus katus, renoveeritud küttesüsteem. Uuem ja värskem välimus anti ka fuajeele: omal jõu ja olemasolevate vahenditega värviti ruum üle.

TERE TULEMAST MEIE MAJJA!

UUS Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri  

 

 
 


Fotod: Piret Linnamägi

 

Toimetaja: TIINA GILL