Varbola Rahvamaja

27.01.17

Aadress: Varbola küla, Märjamaa vald 78203           

Juhataja Piret Linnamägi
Telefon: 5309 0366
e-post: varbola.rahvamaja@marjamaa.ee

Toimetaja: TIINA GILL
21.11.17

Ootame tantsuhuvilisi laupäeval, 25. novembril kell 15 Varbola rahvamajja peotantsuringi.. Õpetajaks Revalia Tantsukooli õpetaja MARKO KIIGAJAAN

Ei ole veel hilja end kirja panna! Eriti teretulnud on mehed!

Täpsem info tel 502 7322

Toimetaja: TIINA GILL

Varbola rahvamajas

23.11.17

Pühapäeval, 26. novembril kell 13 Märjamaa valla laste ja noorte DUETTIDE KONKURSS  (viiakse läbi Märjamaa rahvamajas)

Esmaspäeval, 27. novembril kell 18.30 TURVALINE KODUKANT.

Ootame sind koos perega osalema ja kaasa mõtlema ennetusüritusel TURVALINE KODUKANT Varbola rahvamajas 26. novembril kell 18.30.

Arutleme ja soovime just sinu ideid olulistel turvalisust puudutavatel teemadel, et siis ühiselt leida neile parimaid lahendusi.

Kostitame sooja tee, kohvi ja saiakestega.

Osalemisest palun teada anda piirkonnapolitseinik Jaan Padrikule tel 5854 4413 või jaan.padrik@politsei.ee.

 

Laupäeval, 2. detsembril kell 19 on külas TV3 saate „EESTI SELGELTNÄGIJATE TULEPROOV 2017" OSALEJAD. Eelmüügist piletid 5 €, toimumispäeval 10 €

 

Laupäeval, 16. detsembril EAKATE JÕULUPIDU 

Pühapäeval, 17. detsembril avame JÕULUTOAD

Reedel, 29. detsembril kell 20 AASTALÕPUPIDU, piletid eelmüügist 7 € toimumispäeval 12 €

Info tel 502 7322

Toimetaja: TIINA GILL

Huviringid 2017/2018

31.10.17

ESMASPÄEV
18.30
Jooga, juhendaja Arne Lauri

TEISIPÄEV
17.00 Laste lauluring, juhendaja Marju Plamus
18.30 Naiskoor ASTRA, juhendaja Marju Plamus

KOLMAPÄEV
19.00 Naisrahvatantsurühm VARBOLA PIIGAD, juhendaja Piret Kunts

NELJAPÄEV
18.30 Linetantsuring, juhendaja Eleri Hannus

LAUPÄEV
13.00 (esialgne aeg) Peotantsuring, juhendaja Marko Kiigajaan

Toimetaja: TIINA GILL

Rahvamajast

8.09.17

Varbola Rahvamaja asub Rapla maakonnas Märjamaa vallas Tallinn-Pärnu mnt 51. kilomeetril. Varbolat tuntakse kõige rohkem tema iidse linnuse järgi. Varbola linnamägi on kuulus ennekõike selle poolest, et teda pole kunagi vallutatud.

Rahvamaja kuulub ühtsesse kompleksi mõisaaegse aida, kaevumaja ja teomeestemajaga, mis on eravalduses. Aita on omanik asutanud tehnikamuuseumi.

Üks pool Varbola Rahvamajast on ehitatud 1960. aastal endise Vardi mõisa vundamendile. Teine pool, omaaegne sovhoosi kontor, mis on praegu rahvamaja kasutuses, on säilinud mõisa ajast ja selle välisseinal oleval tahvlil märgistatud aastaarvuga 1913. Rahvamajale on välja antud klubi pass ja selle järgi kuulus see pikka aega Varbola sovhoosile. Sovhoosi lõppedes 1992. a läks klubi Märjamaa Vallavalitsuse haldusesse.

Rahvamajas tegutsevad mitmed ringid: eakate rahvatantsuansambel „Kanarbik", tütarlaste ja naiste linetants, lauluansambel, näitering ja laste laulustuudio. Pikki aastaid käib koos ka eakate klubi „Tuluke". Toredaks traditsiooniks on üksteise meelespidamine ja sünnipäevade tähistamine. Tänukirjadega on meeles peetud ja tänatud nii praegusi kui endisi rahvamaja töötajaid ja rahvamaja töös kaasa aidanud firmasid ja kodanikke. Oma panuse selleks on andnud kõik külavanemad.

Majas käivad koos ka seltskonnatantsuhuvilised ning korraldatakse ka kokanduse kursusi.

Vähemalt kord kvartalis peetakse pidusid, mis pelgalt pole vaid tantsuõhtud vaid üles astuvad nii oma maja taidlejad kui ka maakonna taidluskollektiivid ja artistid. Kohal käivad ka vabariigis tuntud artistid. Neil õhtutel pidutsevad koos nii noored kui vanad. Noortele korraldatakse ka diskosid. Jaanipäeva peetakse aga iidses linnuses. Seal toimub ka teisi üritusi, millest populaarseimaks on kujunenud rahvusvaheline üritus „Varbola Puu".

Hea koostöö on Varbola Lasteaed-Algkooliga. Traditsioonilistelt peetakse koos laste lauluvõistlusi, vabariigi aastapäeva, vastlapäeva ja emadepäeva.

Rahvamaja ruume on võimalik üürida välja nii perekondlike ürituste (pulmad, sünnipäevad, juubelid jne) kui ka asutuste tähtpäevade pidamiseks ning seminaride ja konverentside korraldamiseks. Koosolekute jaoks kasutavad maja nii korteriühistud kui mitmed mittetulundusühingud. Ürituste läbiviimiseks saab laenutada ka ilusaid nõusid ja laudlinasid. Meie maja ruumid on päikesepaistelised ja avarad.

Viimastel aastatel on majas tehtud ulatuslikult remonditöid. Vahetatud on aknad ja välisuksed, remonditud väike saal ning külalistetuba, pandud majale uus katus, renoveeritud küttesüsteem. Uuem ja värskem välimus anti ka fuajeele: omal jõu ja olemasolevate vahenditega värviti ruum üle.

TERE TULEMAST MEIE MAJJA!

 

Valla rahvamajade rahvamajade kasutamise hinnakiri on kehtestatud Märjamaa Vallavalitsuse üldkorraldusega nr 9 6.09.2017.

Toimetaja: TIINA GILL