Päevakeskuse tutvustus

11.01.17

Päevakeskus on üks osa Märjamaa sotsiaalkeskusest. Hubane ja päikeseline ruum on saanud paljudele külastajatele vajalikuks kokkusaamiskohaks. Väikesed tegevusgrupid on hakanud toimima omamoodi tugirühmadena eelkõige seetõttu, et keskuse vabatahtlikud tegevusjuhendajad on loonud meeldiva suhtlemiskeskkonna kõigile, kes tulevad siia muresid ja rõõme jagama ja omavanustega suhtlema. Hoolivas ja toetavas rühmas kogetakse kuuluvustunnet ja mõistmist. Päevakeskuses harrastatavad tegevused mõjuvad inimestele hästi. Näiteks käsitöö võib mõjuda teraapiliselt, olles nii eneseteostuseks kui võimaldades midagi ilusat luua.

Päevakeskusesse tullakse ka võimlema. Siin tehakse tooli- ja joogavõimlemist. Osalejad on täheldanud võimlemises osaledes enesetunde paranemist.

Keskuses saab õppida lapitehnika nippe, laulda lauluklubis ja mängida maleklubis.

Päevakeskus pole üksnes eakate jaoks - siin tegutseb ka beebi- ja mängukool 3 kuu kuni 3 aasta vanustele lastele. Eakohase muusika saatel liigutakse, hüpitatakse, plaksutatakse ja tehakse muid tegevusi.

Sotsiaalkeskus on sõbralik ja põlvkondi ühendav maja, kus tänu mitmekülgsetele tegevustele, tugiteenustele ja osavõtlikele kaaslastele leiab kosutust nii hing kui ihu.

Kõigisse tegevusringidesse oodatakse nii seniseid kui uusi osalejaid.

Alati on teretulnud heast tahtest kantud mõtted ja ettepanekud teabepäevade ja kohtumisõhtute ning esinejate osas.

Toimetaja: TIINA GILL