Sillaotsa Talumuuseum

5.11.18

Veski küla Märjamaa vald 78261 Raplamaa       

Telefon  489 7764; 5397 9308 ja 5348 4660
sillaotsa.talumuuseum@marjamaa.eesillaotsa@velise.ee 
Koduleht www.velise.ee/muuseum või www.velise.ee/saurus

Muuseumi juhataja Kalju Idvand.

Muuseumi nõukogusse kuuluvad: Harri Jõgisalu, Kalev Tihkan, Jürgen Kusmin, Tiia-Helle Schmitte, Tiina Gill (nõukogu liikmed on kinnitatud Märjamaa Vallavalitsuse 08.08.2006 korraldusega nr 744 ja 04.06.2013 korraldusega nr 578).  

 

MUUSEUM AVATUD:

 

1. maist 31. augustini
E-P 10-17
Riiklikel pühadel suletud

 

1. septembrist 30. aprillini
E-R 10-17
L-P tellimisel

 

Muuseumi teenuste hinnakiripõhimäärus

 FOTOGALERII SILLAOTSA TALUMUUSEUMIST

 

 


Lanz Bulldog HR8 - D9500

Toimetaja: TIINA GILL

Too oma noaalus näitusele!

19.03.19

12. detsembri 2018. a  Märjamaa Nädalalehes ilmus artikkel noaalustest. Peale seda sai muuseum tagasisidet, et neid esemeid on kodudes veelgi ja võiksime teha näituse.

Märjamaa Valla Raamatukogus vabaneb peagi vitriin. Aga meil on vaid mõned esemed. Kui on soovi näituse toimumisele kaasa aidata ja oma esemeid eksponeerida, siis palume hiljemalt 4. aprilliks muuseumiga ühendust võtta aadressil sillaotsa@velise.ee.

 

Sillaotsa Talumuuseumi juhataja Kalju Idvand


Toimetaja: TIINA GILL

70 aastat mustast Maarjapäevast

5.03.19

Sillaotsa talumuuseum kutsub 25. märtsil kell 14 muuseumi näituseküüni Siberitee läbikäinuid, meie hulgast lahkunud küüditatute järglasi ja kõiki teemast huvitatuid. Koos meenutame, arutleme, talletame ning täpsustame aastatetaguseid sündmusi.

Teemat aitab järjel hoida Eesti Mälu Instituudi teadur-kuraator Martin Andreller.

Muuseum ja Eesti Mälu Instituut on tänulikud, kui võetakse kaasa tolleaegseid kirjasid, fotosid, dokumente. Teeme omaniku loal kohapeal koopiad ja originaali anname soovi korral tagasi.

Toimetaja: TIINA GILL
8.10.18
Toimetaja: TIINA GILL

Näitus "Sammudes Eesti Vabariiki"

5.11.18

Rahvatarkus ütleb, et hoia jalad soojas ja pea jahedas. See tähendab, et teel olles tuleb hoida oma tervist ja säilitada kainet mõistust. Just nii toimides jõuti sada aastat tagasi oma riigini.

 

 

Sillaotsa Talumuuseumi näitusesaalis avati käesoleva aasta muuseumiööl näitus "Sammudes Eesti Vabariiki". Tegemist on koostöönäitusega, mis kajastab meie teed iseseisva riigini ja iseseisva riigina veidi ootamatust vaatenurgast. Eksponeeritakse muuseumi, Varbola Vanavara Aida ning teiste kogujate valduses olevaid jalavarje alates ajast, kui me alles võitlesime oma riigi eest, kuni tänapäevani. Eesmärgiks on näidata rahva leidlikkust, käteosavust ning teravat mõistust probleemide lahendamisel, elujärje paranemist, ajaloosündmiuste kajastumist igapäevastes tarbeesemetes. Läbi ekskursioonide ja vestluste püüame äratada inimeste mälestusi, mis aitavad paremini mõista nii aega, esemeid kui ka inimesi meie ümber. Seda, millistes tingimustes sündis meie riik, kuidas tema areng kajastust elujärje paranemises, millist mõju avaldasid okupatsioonid. Näitusel on väljas ka Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli õpilaste joonistused saabastest, kummikutest ja kingadest. Laste joonistused lisavad sageli pruunides ja mustades toonides jalatsitele värvi, lapselikku rõõmu, optimismi ning edasiviivat raamidest välja mõtteviisi. Näitusega kaasneb mälestuste, rahvapärimuse, rahvalike tekstide, jalatsite valmistamisega seotud oskusteabe kogumine, samuti muuseumi kogude täiendamine. Lisanduvad muuseumitunnid ja töötoad. Külastajad on näituse omaks võtnud ning hinnanud huvitavaks. Muutuv ja arenev väljapanek jääb avatuks 2019. aasta kevadeni.

Näitus "Sammudes Eesti Vabariiki" on üks EV 100 üritustest.

Sissepääsu tagab muuseumi pilet.

Toimetaja: TIINA GILL

Üks sajast teraviljapeenrast oli Sillaotsa talumuuseumis

5.11.18

100 teraviljapeenart Eesti 100 juubeli tähistamiseks oli Eesti Taimekasvatuse Instituudi ja agronoom Heino Laipea algatus. 2018. aasta kevadel rajatigi üle riigi 100 teraviljapeenart kaheksa Jõgeval aretatud odra-, kaera- suvinisu-, herne- ja oasordiga.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi sordiaretajad valisid välja järgmised sordid: oder Maali ja Anni, kaer Kalle, suvinisu Voore ja Hiie, põldhernes Kirke ja Mehis ning põlduba Jõgeva.

Algatusega ühines ka Sillaotsa talumuuseum. 


Varahoidja Jüri Kusmin tutvustab teraviljapeenart. Vasakul on pikkust kogunud Sangaste rukis


Suvinisu Voore kõrval kasvab hernes Kirke. Fotod: Tiina Gill

 

Toimetaja: TIINA GILL

Sangaste rukis Sillaotsal

11.01.17


25. juulil 2015 mõõdeti Sillaotsal Sangaste rukki kõrgust. Ühe pikima kõrre kõrgus rukkipea tipuni oli 2,59 m! Sangaste rukki seeme pärineb Kuusiku katsekeskuse põllult. Foto: Jüri Kusmin

Toimetaja: TIINA GILL