Väike Jalajälg

13.01.17

Väike Jalajälg on Märjamaa vallas Mõisamaa mõisas asuv ökokogukond
Aadress: Mõisamaa ökokeskus, 78237 
Telefon: +372 5349 4120, +372 482 1211 
E-post: info@vaikejalajalg.ee 
Koduleht: www.vaikejalajalg.ee                             

 

Toimetaja: TIINA GILL

Gaia hariduse koolitus

8.05.19

Gaia Education: Training of Trainers (ToT). Esimene sellelaadne koolitus Ida- Euroopa piirkonnas.

Gaia Hariduse Koolitus (koolitajate koolitus). K 26. juuni - E 1. juuli. Selle koolitajate koolituse peamine eesmärk on toetada koolitajaid selles, kuidas luua elumuutvat õpikeskkonda ning õpetada ja juhendada täiskasvanud õppijaid läbi koostöö ja osalemise grupis. Me käsitleme kursusel seda, miks osalusel põhinevad meetodid on üliolulised kogukondade kaasamisel ja tulevase elu jaoks Maal.

Juhendaja Gaia Education liikumise looja May East, kel on aastakümnete pikkune kogemus positiivsete muutuste loomise vahendamisel.

Info ja registreerumine

Toimetaja: TIINA GILL

Elu5 festival

8.05.19

2-4. august toimub ökofestival, mille eesmärk on tuua keskkonnateemad laiema ringkonna ette. Kavas on töötoad ja vestlusringid, tutvuda saab alternatiivset haridust pakkuvate koolidega, oodata on mitmeid loodusest inspireeritud muusikuid, kes laulavad nii maast kui metsast. Veedame kolm unustamatut päeva külastades hiide, istudes lõkke ümber ja tantsides mõnusa muusika saatel. Oodatud on nii ökovõõrad kui ökohuvilised! 

Festivali kolm põhisammast on HARIDUS, PERMAKULTUUR JA MUUSIKA.

Toimetaja: TIINA GILL

Rahvusvaheline Ecovillage Design Education kursus

8.05.19

30. august- 27. september toimub Eestis, Mõisamaal (esimene Ida-Euroopa regioonis) rahvusvaheline EDE (Ecovillage Design Education) kursus.

Eesti EDE programm "Tervikliku Eluviisi Alused" on kuuajaline kursus, mis keskendub tervikliku maailmavaate alusel toimivate kogukondlike projektide elluviimiseks vajalike teadmiste ja praktikate õppimisele ning parema maailma loomisele.

Kursus toimub Gaia Akadeemia ja MTÜ Väike Jalajälg koostöös. Kursuse raames külastatakse Equilibre Hobukooli parki Koordi külas ja Lilleoru õppekeskust Rae vallas.

Loe rohkem Gaia Akadeemia kodulehelt

Toimetaja: TIINA GILL

Draakoniunistamise käsiraamat ja video Draakoniunistamisest Mõisamaal 26.09-1.10.2017

29.11.17

Kogukonnas Väike Jalajälg on lõppenud Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt toetatud Draakoniunistamise projekt. Selle raames valmis meil Draakoniunistamise käsiraamat.

Lisaks toimus 5-päevane Draakoniunistamise intensiivkursus Mõisamaal. Sellest valmis ka videokokkuvõte, mis selgitab ühtlasi ka seda, mis on Draakoniunistamine ja milliseid samme on vaja võtta unistuste realiseerimiseks. 

Toimetaja: TIINA GILL