Väike Jalajälg

13.01.17

Väike Jalajälg on Märjamaa vallas Mõisamaa mõisas asuv ökokogukond
Aadress: Mõisamaa ökokeskus, 78237 
Telefon: +372 5349 4120, +372 482 1211 
E-post: info@vaikejalajalg.ee 
Koduleht: www.vaikejalajalg.ee                             

 

Toimetaja: TIINA GILL

Kogukond ootab noori mõnest Euroopa riigist

8.09.17

Kogukond Väike Jalajälg ootab 2018. aasta kevadel ja suvel enda juurde 3-4 noort vanuses 18-30, kogema kogukonnaelu 6-12 kuu vältel. Tegemist on Euroopa Vabatahtliku Teenistuse programmiga, mille raames saab vabatahtlikuks tulla noor mõnest Euroopa riigist (v.a. Eesti).

----------------------------

Are you interested in organic food production, Gaia Education, event management or natural building? Do you want to taste the life in an intentional community?

We are looking for 3-4 volunteers to live and work with us for 6-12 months starting from March 2018. Are you 18-30 years of age and from Europe? Then come and stay with us as an European Voluntary Service Volunteer.

We offer you opportunities to contribute in creating more sustainable world and learn about raw chocolate making, micro-greens growing, seed saving, organic veggie gardening, tending fruit trees, event management, clay plastering, carpentry and many other things. You will also experience the social aspect of community life. All your living costs will be covered and you'll receive a small pocket money.

If this invitation speaks to You, or You know anyone who might be interested in living in beautiful rural Estonia and being part of an intentional eco-community, then contact us or share the post!
For applying please send your CV and motivation letter to liina.jarviste@gmail.com ASAP but no later than 15th of Septmber.

More general info about the EVS programme is here: http://europa.eu/youth/volunteering_en

More info about the offer here: https://www.facebook.com/vaikejalajalg/posts/1424448114258479

Toimetaja: TIINA GILL

Draakoniunistamise intensiivkursus: ühistarkus loovates projektides 29.09-1.10

29.03.17

Kuidas oma unistusi ellu viia? Kuidas luua edukaid projekte, mis arvestavad ja teenivad kogu elava heaolu? Tule õpime Mõisamaal koos draakoniunistamist.

Draakoniunistamine (Dragon Dreaming, www.dragondreaming.org) on konsensuslik, kaasav, strateegilise planeerimise vahend projektidele, organisatsioonidele või ettevõtetele, läbi ökoloogiliselt jätkusuutliku kogukonnapõhise majandusarengu.

Paljud organisatsioonid, nii vabaühendused, ettevõtted kui avaliku sektori organisatsioonid on hädas püsimajäämisega. Küll pole eelarve piisav, kadunud on laiem eesmärk, töötajad on läbipõlenud ja kurnatud või puudub kogukonnapoolne toetus.

Draakoniunistamine (Dragon Dreaming) on äraproovitud meetod edukate ja muutusi loovate projektide juhtimiseks, mis sobib nii vabaühendustele, kohalikele omavalitsustele, riigiasutustele kui eraettevõtetele. Draakoniunistamise kursus on pühendatud ühistarkusele loovates projektides.

Kursust viivad läbi John Croft ja Lizandra Barbuto. John on draakoniunistamise metodoloogia looja, mis on viimase 20 aasta vältel kursuste kaudu levinud enam kui 7700-sse projekti 47 riigis üle kogu maailma.

Kursust korraldab kogukond Väike Jalajälg ning kursuse toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Rohkem infot kursuse kohta: http://vaikejalajalg.ee/draakoniunistamise-intensiivkursus/?lang=et 

5-päevase kursuse tasu on 140 € registreerudes enne 1.07.

Kursusel osalemiseks palun täitke registreerimisleht: https://goo.gl/forms/2AGMZ5VWpWerKrQ12

Kursus toimub inglise keeles, tõlkega eesti keelde.
Toimetaja: TIINA GILL

Tee oma kehale kingitus ja tule venitustundi!

13.01.17

Armas sõber,

tee oma kehale kingitus ja tule venitustundi!  Mõisamaal, Väikese Jalajälje ökokogukonnas, hakkavad igal pühapäeval kell 17.00 toimuma Shindo venitustunnid. Tunde juhendab  meie kogukonna liige, särav ja vitaalne Riita Jaup.

Shindo venitustund on kombineeritud venitusharjutustest, sügavast kehapuhastavast hingamisest ja massaažist. Justnimelt - et keha pinged vabaks laseks ja täielikutl lõdvestuks, toetab Riita venitajaid kerge massaažiga.

Shindo venituste kohta võid lugeda veel siit

Tasakaalupanus tunnis osalemise eest on annetuspõhine.

Pane selga mugavad, liikumist võimaldavad riided. Võimalusel võta kaasa tekike või pleedike, soojad sokid, pusa/kampsun, et tunni lõpus lõdvestuse ajal mõnus olla oleks.

Oled väga oodatud !

Toimetaja: TIINA GILL