« Tagasi

"Maal elamise päev" on tegevusi tulvil

Laupäeval, 28. septembril toimub üle-eestiline „Maal elamise päev", millega on ühinenud ka Märjamaa. Kell 11-16 ootavad sind külla mitmed asutused, ettevõtted, klubid ja seltsid Märjamaa alevis.

Märjamaa ujula avab lahkelt oma uksed külalistele juba kell 10.

Gümnaasiumis on avatud kõik klassiruumid, uudistada saab huviringide näitust, võimlemislinnakus toimub võisturonimine. Kõik, kes soovivad saavad osaleda orienteerumismängus ning kooli staadionil saavad algajad proovida discgolfi.

Muusika- ja kunstikoolis on avatud pillide ja värvide toad.

Rahvamajas tutvustatakse huviringe, toimuvad näidistreeningud, avatud on kinosaal.

Noortekeskus tutvustab huvitegevuse võimalusi, mängitakse mänge ja on meisterdamise töötuba.

Sotsiaalkeskuses saavad "Maal elamise päeval" Märjamaa sotsiaalkeskuse külastajad osa  PANNKOOGIPÄEVAST. Lisaks pakutakse tutvustust keskuse tegemistest. Kõik uudistajad saavad koos KUKEMARI lauluklubiga lauldes, võimeldes ja meisterdades ise veenduda, et ka Märjamaa vanemaealistel on mitmeid võimalusi erinevates ühistegevustes oma eakaaslaste seltsi nautida.

Raamatukogus avatakse „Maal elamise päeva" päeva auks näitus „Märjamaa kirjarahvas". Kell 12 saab osaleda raamatute parandamise töötoas. Kell 11 ja kell 14 toimub lastekogus orienteerumismäng.

Kell 14 tutvustab Luc Saffre ettevõtet Rumma ja Ko OÜFirmas on kolm täiskohaga programmeerijat : Luc Saffre (Vana-Vigala ja Tallinn), Tõnis Piip (Tallinn ja Tartu), Hamza Khchine (Tuneesia). Neil pole klassikalist kontoritit ega esindusruumi, igaüks töötab kodus. Neljas progija on kandideerimisel, elab Pärnus. Kliendid asuvad peamiselt Belgias. Ettevõte pakub programmeerimisteenused Lino raamistiku baasil. Kohandatud andmebaasirakendused väikestele ettevõtetele. Ettevõte otsib töötajaid, kellel on kogemus Djangos ja Pythonis. Eriti mõni abiline rakenduste või raamistiku arendamisel oleks teretulnud. Koduleht.

Märjamaa kirikutornist saab heita pilgu kaunile Märjamaa alevile. Kindlasti tasub ronida võlvipealsele, kus Liivi sõja ajal inimesed varju leidsid. Kirikut tutvustab pastor Illimar Toomet.

Oniar OÜ, kes toodab põllu- ja metsamajandusmasinaid tutvustab oma ettevõtet ning pakutavaid töökohti.

Naiskodukaitse koos kodutütardega võtab huvilisi vastu noortekeskuse õuel. Koos tehakse käsitööd ja pommimängu, saab tutvuda nende tegemiste ja varustusega. Kätt saab proovida naiskodukaitsjate ja kodutütarde tegemistes. Ka matkamäng on plaanis.

Päästekomando tutvustab oma maja ja tehnikat. Väike aja peale võistlus tuleb ka: riietumine päästja riietesse.

Perearstikeskuses saab teha ringkäigu majas, tutvuda kõigi pakutavate teenuste ja võimalustega.

Maadlusklubi „Juhan" teeb näidistreeninguid Märjamaa Spordiklubi võimlas Metsanurga 7.

Järta Discgolfi pargis toimub SA Märjamaa Valla Spordikeskuse ja Discgolfi klubi Easy4 eestvedamisel spordisündmus: kell 12 discgolfi paarimäng ja kell 14.30 individuaalvõistlus.

Wäega Wärk peab ilusa ilma korral piknikku Pärnu mnt 59 õuel. Seal saab imetleda käsitöönäitust. Ka kohapeal tehakse käsitööd. Huvilised saavad ise kaunistada võileivalõikelaudu (4 eurot). Tutvustatakse käsitöömaja projekti. Lisaks on oma töödega väljas Valgus elav lõõtsameister Leho Laaser. Ta mängib pilli ja annab nõu nendele, kes soovivad lõõtspillimängu õppida. Vihmase ilma korral toimub ettevõtmine rahvamaja käsitöökambris, kuid kell 14 toimub siiski kohtumine Pärnu mnt 59 pärimusõuel, kus Wäega Wärk raagib oma mõtetest ja ideedest.

Vallavalitsuses asub staap, kus jagame huvilistele infot. Kohal on ka kinnisvaramaakler, kes annab nõu ja vastab küsimustele. Saame huvilistele pakkuda nimekirja müügil olevatest majadest ja korteritest. Lisaks on vallamaja kohvikus sel päeval avatud ka ainus „Maal elamise päeva" kodukohvik. Oled oodatud!

MÄRJAMAAL ON HEA ELADA!