Fotokonkurss Fotopäevad 2020-2021 Märjamaa vallas

Kuulutame välja fotokonkursi Fotopäevad 2020-2021 Märjamaa vallas. Seekord tuleb konkurss tunduvalt pikem: piltide esitamise viimane kuupäev on 31. mai 2021. Fotopäevade teema on AEG.

Tingimused piltidele:

• fotod peavad olema tehtud ajavahemikus 29. aprill 2020 – 31. mai 2021;
  • maksimaalse suurusega jpg või tiff fail, mille pikima külje pikkus on vähemalt 2000 pikslit;
  • fotod peavad olema tehtud Märjamaa valla piirides;
  • pildil olevad inimesed, kui nad on äratuntavad, peavad elama Märjamaa vallas ning teil peab olema nende inimeste nõusolek foto tegemiseks ja avaldamiseks näitusel;
  • elementaarne digitöötlus (värvide ja kontrastsuse korrigeerimine, sensori mustuse eemaldamine, croppimine) hea maitse piirides lubatud, pildil olevate esemete eemaldamine ja taustade vahetamine jms ei ole lubatud;
  • iga osaleja võib esitada kuni 7 fotot.

Pildistada võib nii fotokaamera, telefoni kui ka tahvelarvutiga. Osalema ootame kõiki, nii täiskasvanuid, kui ka lapsi ja noori.

Teemast
Mis on AEG? Teoloog ja filosoof Aurelius Augustus on sellele küsimusele vastanud järgmiselt: „Kui keegi seda minult ei küsi, siis ma tean; kui ma seda aga küsijale seletada tahaksin, siis ma seda ei tea".

AEG on inimese väärtuslikem varandus, on öelnud Fred Jüssi. Leidke AEGA mõelda, mida tähendab teile AEG ja kuidas seda jäädvustada ning siis juba püüdke AEG pildile.

Näitus
Fotopäevade piltidest koostame Märjamaa rahvamaja Ly galeriis näituse, kus on esindatud kõik osalejad vähemalt ühe pildiga ning konkursi parimad fotod.

Hindamine
Kolmele parimale autorile on auhinnad. Esikoha võitnud foto saab auhinna 300 euro väärtuses. Eraldi hindame pilte, mille autoriks on lapsed või noored vanuses kuni 16. aastat (16 k. a) ning ka neile on auhinnad. Pildid valib välja seitsmeliikmeline žürii koosseisus: fotograaf ja fotograafia õpetaja Aivar Pihelgas, fotograaf ja alpinist Jaan Künnap, Tallinna Fotoklubi liige Toomas Kiige, hobifotograaf Riho Vjatkin, Märjamaa Nädalalehe toimetaja Reet Saar ja Märjamaa valla info- ja välissuhete spetsialist Tiina Gill. Seitsmes žürii liige selgub hiljem. Žüriil on õigus jätta mõni auhind väja andmata või auhindu ümber jagada.

Fotod saatke kas e-posti teel tiina.gill@marjamaa.ee või failivahetusteenuste kaudu (Google Drive, WeTransfer jt). Fotod võib saata ka CD-le salvestatuna aadressile
Tiina Gill, Märjamaa vallavalitsus, Tehnika 11, Märjamaa 78304 või tooge ise kohale ja jätke sekretäri juurde (II korrus, tuba 21) hiljemalt 31. mail 2021. Pange kirja oma täisnimi, kontakttelefon, e-posti aadress (ja vanus, kui osalete laste- ja noortekategoorias) ning saatke see meile koos pildiga. Pildifaili nimi tuleks esitada järgmisel kujul: pildi nimi_pildistamise koht_pildistamise kuupäev ja aasta. Kui fotol on kujutatud inimest, kes on äratuntav, lisage palun ka tema nimi. Pilte e-postiga saates märkige e-kirja teemaks: Fotopäevad 2020-2021. Postiga saates tehke ümbrikule sama märge.

Kõik esitatud tööd jäävad Märjamaa vallavalitsuse omandina fotopanka ja meile jääb õigus neid tasuta kasutada. Piltide kasutamisel nii kodulehel kui valda tutvustavates trükistes ja mujal, kus vähegi võimalik, märgitakse juurde autori nimi.

Benjamin Franklin on öelnud: „Kaotatud AEGA ei leita enam kunagi". Seega pange oma pead tööle ja minge AEGA pildistama!

LOOMINGULISUST JA HEAD SILMA KÕIGILE!

Tiina Gill
tel 5621 4608; tiina.gill@marjamaa.ee