« Tagasi

Wäega Wärgi eelseisvatest koolitustest

9. juulil toimub Märjamaa valla raamatukogus õpituba muinasjutu- ja muistendihuvilistele Piret Pääri juhendamisel. Osalemistasu 15 eurot. Toetab  Kultuurkapitali Raplamaa ekspertgrupp. Registreerimine tel 5615 7757 või ewebur@gmail.com.

15.-17. juulil saab toimuma traditsiooniline pärimuslaager teemal „Albumid ja karbid" Sulu külamajas. Oodatud on täiskasvanud oma lastega. Toetab Raplamaa Leader. Info ja registreerimine tel 5615 7757, ewebur@gmail.com.

16.07 kell 19 on Sulu külamajas näituse „10 aastat pärimuslaagrit" avamine, käsitöökohvik ja kontsert ansambliga „MINU ISA OLI AUSUS ISE" (Gaute Kivistik ja Margo Mitt). Piletid 6/8 eur. Toetab Märjamaa vald. Info ja piletid tel 5615 7757.

2020 sügisel alustab grupp lõõtspillimeisterdajaid (10 osalejat), keda juhendab meister Leho Laaser. Leho pillitegemine sai alguse Põlvas 2008. aastal. Heino Tartes andis kadunud pillimeistri Kalju Sarniti klaviatuuripaku ja otsaraami, ülejäänud jäi Leho välja mõelda ja teha. Kuna Leho on tisleriks õppinud, siis puidutöö kogemus oli varnast võtta, kõik ülejäänud sai õpitud omal käel juurde vanu pille remontides ja otsides neid väheseid materjale, mis kirjutatud lõõtspillide ehitusest.

2012 käis noorhärra ennast põgusalt täiendamas Prantsusmaal kahe lõõtsameistri käe all (Emmanuel Pariselle ja Marc Serafini). Viimased kuus aastat on ta põhikohaga valmistanud uusi Teppo-tüüpi lõõtspille. Mängijad on pillid hästi vastu võtnud, kiites pillide täidlast ja augustteppolikku kõla, mis paljudel kaasaja pillidel on kaduma läinud.

Märjamaa kursus on suunatud inimesele, kes tahab endale ise pilli ehitada. Rõhk on sellel, et võimalikult suur osa alustajatest ka lõpuni jõuaks. Selleks puhuks on keerukamad sõlmed ette valmistatud, nt klaviatuur ja selle erinevad detailid. Kursus toimub kaks korda kuus laupäeviti koos vahepealse iseseisva tööga.

Toetab Kultuurkapital ja selle Raplamaa ekspertgrupp.

Info ja registreerumine tel 5615 7757 ja ewebur@gmail.com,  Eve Burmeister