« Tagasi

Seiklused öös mööda Märjamaa ajalugu

31. juuli õhtupimeduses, kui Märjamaa Folgi pealaval hakkab tuure koguma folgiklubi, antakse ühtlasi ka start Märjamaa esimesele ööorienteerumisele. Start antakse just nimelt Märjamaa keskväljakult Folgi pealavalt!

Stardi märguande peale asuvad liikvele eelregistreeritud võistkonnad, kellel on kaks tundi aega, et leida üles Märjamaa alevisse ja piirnevatesseküladesse peidetud kontrollpunktid. Kontrollpunktides ootab võistlejaid igas üks küsimus, mille valikvastuste hulgast tuleb õige leida ja see üles märkida. Võimalikult rikkaliku läbitud punktide kollektsiooni ja rohkete õigete vastustega tuleb võistlejatel jõuda ettenähtud kellaajaks Märjamaa Valla Spordikeskusesse, mis on võistluse lõpp-punktiks.

Korraldajad lubavad, et punktide leidmine pakub väljakutseid ja ehk ka julguse proovile panekut. Küsimuste lahendamine avardab silmaringi nii Märjamaa alevi ajaloo ja üldharivate teadmiste poolest, aga on ka väikese vimkaga küsimusi, mis loodetavasti teevad osalejate tuju heaks. Seega on oodata harivat ja sportlikku meelelahutust!

Võistlusele pääseb osalema kümme võistkonda ja vajalik on eelregistreerimine. Võistkond peab olema 3-5 liikmeline ja vähemalt üks liige peab olema naine. Rajale saame lubada ainult täiskasvanud osalejaid, kuna üritus toimub hilisel ajal ja pimedas. Alaealised pääsevad võistlema
samas võistkonnas ainult koos oma vanematega. Registreerida saab Märjamaa ööorienteerumise ürituse lehel Facebookis. Kuna kohtade arv on piiratud, siis huvilistel tasub kiirustada!

Võistlus toimub Märjamaa valla avalikus ruumis, kellegi eramaale võistlejad punktide otsimisel sattuda ei tohiks. Kui märkate 31.juuli ööpimeduses grupiviisilist sagimist, siis suure tõenäosusega võivad need olla ööorienteerujad, kellele võib rõõmsalt kaasa elada!

Märjamaa ööorienteerumist korraldavad Naiskodukaitse Märjamaa jaoskond ja
MTÜ Märjamaa Kultuuriselts.

Liina Karotamm