« Tagasi

Jukka Toijala kaasas Joonas Riismaa Eesti koondisesse

Siim Jõgis
Raplamaa Sõnumid, 24.11.2021

Eesti korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala nimetas 14-mehelise koosseisu, kellega minnakse vastu maailmameistrivõistluste valikmängudele. Koondise nimekirjast leiab ka Märjamaa korvpallikoolist sirgunud 19-aastase Joonas Riismaa. Rahvusvaheliste tiitlivõistluste valikturniiril pole ta varem koondist esindanud.

Noorema põlvkonna mängijatest on koondisesse kaasatud veel 17-aastane Henri Veesaar. "Henri ja Joonas on oma koduklubis tublid. Praegu on paras aeg nende koondisega liitumiseks," lausus Toijala. Omaette küsimus on see, kui palju nad kahes eesootavas kohtumises mänguaega teenivad. Mõlema mängu eel otsustab Eesti koondise peatreener Jukka Toijala abitreenerite Heiko Rannula ja Indrek Reinbokiga nõu pidades, keda valida koosseisu 12 korvpalluri hulka. Klubikorvpalli mängib Riismaa Itaalias A.S. Pistoia Basket 2000 klubis.

Neljapäeval, 25. novembril kohtub Eesti korvpallikoondis 2023. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri mängus võõrsil Saksamaaga. Pühapäeval, 28. novembril mängitakse Saku Suurhallis Iisraeliga. Eesti koondise koosseisus ei ole küll ühtegi praegust Avis Utilitas Rapla mängijat, kuid sealt leiab mitmeid nimesid, kes on varem Rapla eest mänginud. Nii näiteks kuuluvad koondisesse endistest Rapla mängijatest Rauno Nurger, Martin Dorbek ja Rain Veideman.

14 mängijat, kelle Toijala koondisesse kutsus: Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Rauno Nurger, Kristjan Kitsing, Kregor Hermet, Martin Dorbek, Kristian Kullamäe, Henri Drell, Rain Veideman, Mikk Jurkatamm, Jaan Puidet, Märt Rosenthal, Henri Veesaar ja Joonas Riismaa.Foto erakogust