Haimre Rahvamaja

26.06.20

Moka küla, Märjamaa vald 78236
Juhataja Kadri Vokk
Telefon 5332 7818 
haimre.rahvamaja@marjamaa.ee

Registri nr 75022966

 Rahvamaja on külastajatele AVATUD tingimusel, et järgitakse hajutamise nõuet ja siseruumides maksimaalselt 50% täituvust, kuid mitte rohkem kui 100 inimest (ka siis, kui ruumi 50% mahutavus on suurem).

UUS Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri 

 


                                                  
Foto: Kirsti Kaus

 


                     Haimre laulaulava ja tantsuspõrand. Foto: Ada Mitt

 


"EV 100 kingitusena igasse külasse" paigaldati 12. mail 2018 Hairme rahvamaja katusele tuulelipp. Aastarva näitab samal kohal asunud Järgküla kõrtsi algaastat.


 

Kui soovite laululava mõne sündmuse läbiviimiseks kasutada,
pöörduge palun Haimre rahvamaja juhataja Kadri Voki poole. Telefon: 5332 7818,
e-post: haimre.rahvamaja@marjamaa.ee

Toimetaja: TIINA GILL

Haimres tuleb Moka laat ja 2+2 disko DJ Ott Ojandiga

17.06.20

 

Kas mäletad, mis tunne oli naabritüdrukut tantsima kutsuda? Tantsida nii, et kontsad mullased ja sokid jalast kadunud? Kas „Neiu mustas kleidis" sõnad on endiselt peas? Kui ei, siis DJ Ott Ojand tuletab meelde! Selle suve esimene korralik DISKO toimub Haimre rahvamaja pargis 3. juulil.


Plaanis on kutsuda ellu ka Moka laat, seekord reede õhtul ja keset suve. Mõnus võimalus jagada oma ägedaid tooteid, mida oli aega kogu eriolukorra ajal teha. Laadale ootame müüma kõiki kohalikke käsitöö tegijaid, mesinikke, talunikke, taimekasvatajaid või miks mitte ka oma riidekapi tuulutajaid.

Kohalik on kogu Märjamaa vallast, miks mitte ka Raplamaalt, mitte ainult Kasti-Haimre piirkonnast. Laadalised on oodatud müüma seni, kuni kaupa jätkub või kuni näeb veel osta/müüa. Juhul, kui peaks ilm meid alt vedama, siis proovime end vastavalt kehtivatele reeglitele ära mahutada rahvamajja.

Lastele toome kohale batuudi!

Laadale saab registreerida ja lisainfot küsida Kadrilt telefonil 5332 7818; Haimre rahvamaja FB sõnumites või e-maili haimre.rahvamaja@marjamaa.ee teel.

Laat hakkab 3. juulil kell 18 ja kestab pimedani ning disko algab kell 21.

Kella 18.00-20.45 on sissepääs tasuta, kuid kõik, kes tahavad jääda meie suve alguse diskole, peavad soetama pileti. Piletite hinnad on järgnevad: eelkooliealised tasuta, juuniorid (7-17.a) ja seeniorid(alates 65 a) 6€, täispilet 9€.

Tule rokime koos selle suve käima!

Kohalik raadiohääl lubas nii mõnegi vana ja eriti hea loo peale panna. Kuna Ott on „oma jope", siis saame ehk jutule ka mõne soovilooga.

Seekord ei ole laudade broneerimist nagu tavaliselt meie tantsuõhtutel.

Alaealised kodanikud on diskole oodatud vaid koos vanema saatjaga!

Kui enne ei näe, siis kohtume 3. juulil Haimre rahvamaja pargis!  


Toimetaja: TIINA GILL

Rahvamajast

26.11.19

Haimre rahvamaja töötab hoones, mille paksud seinad on laotud kohalikust paekivist ja mille 

ajalugu ulatub 18. sajandisse. Kasti mõisahärra krahv Karl Alexander Paul von Sieversi õhutusel ja materiaalsel toetusel ehitati endise Järgküla kõrtsihoone asemele koolimaja. Aastatel 1876-1932 töötas selles hoones Kasti valla- ja algkool. Vabanenud hoone sai oma valdusesse Haimre Noorrahva Ühing, kelle esimeheks oli aastatel 1925-1940 Arnold Andersoo. Arnold Andersoo kujunes kohaliku kultuuritöö hingeks. Tema initsiatiivil asutati Haimres 1923. a raamatukogu. Rahvamaja hoonele ehitati peale teine korrus, kus leidis koha ka raamatukogu. Juurde ehitati ruumid esinejate jaoks, orkestriruum lava ette põranda alla, dekoratsioonide ruum jne. 24. veebruaril 1937.a avati rahvamaja hoone. Avapeol esitati Agapetuse näidend "Patuoinas", kus nimiosas esines A. Anderssoo. Rahvamaja töö lõpetati 1994. aastal.

Kohalike elanike algatusel korraldati suletud majas mõned üritused aastas. 1998. aasta jaanuaris avati maja uuesti. Haimre rahvamajas on saal pindalaga 120 m² ja lava pindalaga 48 m². Maja remontimiseks oleme korraldanud talgud hernesupi ja õllega. Oma jõududega korraldatud ürituste sissetuleku eest on ostetud värve ja muid vahendeid remondi teostamiseks. 2002. aastal rahvamaja kapitaalremondi käigus toodi esmakordselt majja sisse ka vesi. Ruumi on Haimre rahvamajas piisavalt. Hoone vasakus tiivas asub raamatukogu. Maja on täielikult renoveeritud, järgides 1937. a sisekujundust ja kasutades kaasaegseid materjale. Selle tulemusena on saavutatud vana ja uue kooskõla, mis loob külastajaile mõnusa kooskäimiskoha.

Koos käivad naisansambel "Viisitarid", naisrahvatantsurühm "Labajalg", näitering "Mokakobin" ja kapell "Vahvad ja vallatud".

Toimuvad orkestriga peoõhtud, üritused pensionäridele ja taidlejate esinemised.

Haimre rahvamaja üürib heameelega maja välja isiklikeks ja perekondlikeks üritusteks. Hoones ja seda ümbritsevas ilusas pargis on võimalik korraldada pulmapidusid! Majal on olemas lauanõud seitsmekümnele inimesele. 

Ruumide üürimiseks palume ühendust võtta Haimre rahvamaja juhatajaga tel 5332 7818.

UUS Märjamaa valla rahvamajade teenuste hinnakiri jõustub 1. aprillist 2018

Toimetaja: TIINA GILL

Huviringid 2019/2020

11.10.19

TEISIPÄEV
19.00 Triobänd, juhendab Kaido Võsumets

 

KOLMAPÄEV
18.00 Naisrahvatantsurühm LABAJALG, juhendab Eevi Jaago

 

NELJAPÄEV
18.00 Naisansambel VIISITARID, juhendab Taimi Kingisepp
18.00 Näitering MOKAKOBIN, juhendab Eha Kaljusaar

 

Toimetaja: TIINA GILL