Osale Soome-Eesti külade vahelisel videoklippide konkursil

28.03.18

          

MTÜ RAPLAMAA PARTNERLUSKOGU

Nurmijärvi vald, Raplamaa kauaaegne partner Soomest,  Nurmijärve piirkonna LEADER tegevusgrupp Emo ry ja Raplamaa LEADER tegevusgrupp Raplamaa Partnerluskogu   korraldavad ühiselt

 Soome Vabariigi ja Eesti Vabariigi 100 aastapäeva  tähistamise ürituste raames

Konkursi Parimale Külaelu kajastavale Videoklipile

 

Videoklipi eesmärk on näidata tänapäevase Soome-Eesti küla elu-olu, ühiseid tegevusi külades,  külade looduslikku keskkonda,  laste-ja noorte ettevõtmisi,  külade kultuurile omaseid tegevusi nagu käsitöö, taidlus, talgud, külapäevad, pärimuslike tähtpäevade tähistamist, vestelda külaelanikega.

Video peaks näitama, kuidas maaelu Soomes ja Eestis muutub ning edeneb, kuidas külades levivad uued kaasaegsed teadmised ning säilivad vanad pärimused.

Videoklipi pikkus olgu 5-7 minutit.  Videoklipi võiks võimalusel  kas alaosas  subtiitrina kirjutada või siis peale lugeda  ingliskeelse lühikese selgitava teksti, kus selgitada, millega on tegemist.

Videoklippides võib kasutada ka külades 2017.a. jooksul salvestatud huvitavamaid tegevusi, ühendades need uute salvestusmaterjalidega.

Konkursi eesmärk on valida välja 5 parimat videoklippi Eestist ja Soomest, mida ühiselt esitada laiemale avalikkusele ja massi meedia vahenditesse.

Parimate videoklippide koostajad sõidavad ühisele tutvumisreisile Soome, Soome parimate videoklippide kokkupanijad tulevad aga vastukülaskäigule Eestile.

Videoklippide esitamise tähtaeg on 15. september 2018.

Videoklipid võiks esitada kas külaseltsi poolt või külaseltsi puudumisel ka lihtsalt külakogukonna poolt. Tähtis on siiski, et videoklipil oleks konkreetne autor ja esitaja.

Videoklipid esitada Raplamaa Partnerluskogule. 

Täiendav informatsioon e-posti aadressil info@raplaleader.ee

Toimetaja: TIINA GILL

Teeme ühekoos Märjamaa kodulehe kaunimaks!

13.01.17

Märjamaa valla kodulehe külade lehed on nukralt tühjad ja ootavad täiendamist.  
Kutsume kõiki pildistama meie valla külasid. Ootame nii külade üldvaateid kui küla piiridesse jäävaid loodusmaastikke või muid vaatamisväärsusi. Kõik pildid paneme algselt kodulehe galeriisse MÄRJAMAA VALLA KÜLAD ning parimad nende hulgast leiavad koha vastava küla lehel koos fotograafi nimega. Palun saatke pildid aadressile tiina.gill@marjamaa.ee. Minimaalne pildi suurus: laius 700 pikslit. Küsimuste korral olen alati nõus abistama!

Head pildistamist!

Tiina Gill
Avalike suhete nõunik
5621 4608
4898 855

Toimetaja: TIINA GILL

Kokkuvõte külavanemate ja sädeinimeste küsitlusest

13.01.17
Vallavalitsus korraldas märtsis 2016 volikogu liikme A. Kirsipuu ettepanekul külavanemate ja sädeinimeste küsitluse saamaks infot külale oluliste probleemide kohta.
Siinkohal kokkuvõte küsitlusest.
Toimetaja: TIINA GILL

Külauudis

13.01.17
Kylauudis.ee on kodanikualgatuse korras sündinud infoportaal, mis vahendab kodukandi uudiseid ja elulist infot inimeselt inimesele.  
Toimetaja: TIINA GILL

Ökokogukond Väike Jalajälg Mõisamaal

13.01.17

Märjamaa vallas tegutseb ökokogukond Väike Jalajälg, kes on rajanud Mõisamaa mõisakompleksi ökoloogilise eluviisi keskuse.

Rohkem infot Mõisamaa ökokogukonna tegemistest leiate siit

Toimetaja: TIINA GILL