Maadlusklubi Juhan

15.04.19

Aadress: Kasti tee 22a, Märjamaa 78301
Kontaktisik: Harri Koiduste
Tel.: 489 2680, 5646 6308
E-post: mkjuhan@hot.ee 
www.mkjuhan.ee

Maadlusklubi "Juhan" on asutatud 29. mail 1999. aastal ja on Märjamaa Spordiklubi (asut. 1989.aastal) maadlussektsioonist arenenud oma ala klubiks.

Klubi tegevus haarab põhiliselt Märjamaa ja Vana-Vigala kanti, kuid vähemal määral kogu Rapla maakonda ja ka kogu Eestit (eriti need klubi liikmed, kes on läinud mujale õppima või tööle). Viljeldavaks maadlusstiiliks on põhiliselt kreeka-rooma maadlus.

Spordiklubi Juhan on saanud oma nime kohaliku spordielu suurkuju Juhan Kalde järgi, kes oli Märjamaa maadluselu alusepanija, elutark kasvataja ja õpetaja, maagiline ja muhe mees. Klubi ridadesse kuuluvad maadlusveteranid, tegev- ja noorsportlased. Hetkel on aktiivseid liikmeid 64, umbes pooled Märjamaalt ja pooled Vana-Vigalast. Alates 1961 aastast kuni käesoleva ajani korraldatakse siin maadlusvõistlusi MÄRJAMAA KAPP auhindadele, varem vabamaadluses, viimased kümmekond aastat kreeka-rooma maadluses.

Spordiklubi Juhan liikmed on alates 1978. aastast iga nelja aasta järel korraldanud Märjamaa piirkonna maadlusveteranide kokkutulekuid. Mitmel korral on maadlusveteranide kokkutulekute aukülaliseks olnud maailmameister August Englas. Aktiivselt on osalenud oma sportlaseteed Märjamaalt alustanud Sidney OM-I neljas mees Valeri Nikitin, maadlusklubi ridadest on pärit Londoni olümpiahõbe Heiki Nabi. Kokkusaamised propageerivad maadlust kui kohapealset traditsioonidega spordiala ja põlvkondade järjepidevust.

Toimetaja: TIINA GILL