Märjamaa Tunatoimkond

11.12.18

Tunatoimkonda kuuluvad ajaloo- ja koduloohuvilised inimesed, kes kogunevad vastavalt võimalustele ja vajadustele, et uurida ja mõtestada, koguda ja talletada meie ühist pärandit.

Tunatoimkonda juhatavad Jürgen Kusmin ja Tõnu Mesila.
Telefon: 489 8841; 5305 7735
E-post: jurgen@velise.ee

 

Toimetaja: TIINA GILL

Tunatoimkonna töömailt

13.01.17

Oktoobri lõpus kogunes Märjamaa raamatukogu kodulootuppa pika aja järel Märjamaa Tunatoimkonna laiendatud koosseis. Ajendiks valla järgmise kodulookonverentsi korraldamine. Lisaks olid päevakorras mitmed ulatuslikumad teemad.

Kõigepealt tuli tõdeda, et Tunatoimkonna kui poolametliku koosluse read on hõrenenud ja hädasti oleks vaja uute inimeste ühinemist. Meie hulgas on tegelikult hulk inimesi, kes huvituvad vanadest aegadest ja asjadest, uurivad paikkondade ajalugu ja sugupuid, toimub ettevõtmisi, mis näitavad, et vallakodanikud tunnevad muret ajaloolise-koduloolise säilimise pärast (näiteks vastuseis Kaitseliidu Kodu hoone lammutamisele). Seepärast kutsun siinkohal üles Märjamaa Tunatoimkonnaga ühendust võtma ja/või osalema selle töös.

Tõsiasi on ka see, et pea poolteist aastat tagasi väljaantud koduloolise kogumiku „Märjamaa 650" esimese raamatu viimased kümmekond eksemplari on veel müügis Märjamaa raamatukogus. Suve hakul sai välja kuulutatud materjali kogumine kogumiku teise raamatu tarvis. Aega on olnud piisavalt, et sahtlisse kirjutatud või varasemast olemasolev lugu koostajatele saata. Nüüd anname teada, et 1. detsember on viimane tähtaeg kirjutiste saatmiseks, et need võiksid jõuda Märjamaa piirkonna pärimus- ja kodulugude raamatusse.

Lõpetuseks sai läbi räägitud 24. veebruaril 2016 toimuva kodulookonverentsi teemad. Et tänavu talvel möödub 110 aastat 1905.–1906. aasta sündmustest, on seekordne konverents pühendatud just nendele sündmustele. Juba on sõlmitud esialgsed kokkulepped ettekannete osas (Jaak Valge, Mari-Leen Tammela). Samuti on plaanis juba detsembri algul raamatukogu kodulootoas avada samal teemal ekspositsioon.

Tõnu Mesila      

Toimetaja: TIINA GILL