Päevakeskuse tegevused eakatele ja puudega inimestele

23.10.20

Päevakeskuse tegevused eakatele ja puuetega inimestele.

Kodukaunistamise- ja käsitöö ring esmaspäeviti  kell 12.00. Oodatud on kõik, kel soov üheskoos teistega midagi ilusat ja praktilist valmistada. Taaskasutust, erinevaid käsitöömaterjale- ja tehnikaid kasutades valmivad kaunid esemed, ruumikaunistused, kingitused, lilleseaded ja praktilised kodutekstiilid.

Toolivõimlemine teisipäeviti  13.00 esimene grupp ja 14.00 teine grupp.
Erineva raskusega harjutused toolidel on turvalised ja liigeseid säästvad. Samas saab  võimelda piisava koormusega ja seejuures liikumisest ka rõõmu tunda.

Näputöö- ja jututuba teisipäeviti 11.00. Hea seltskondliku suhtlemise võimalus  käsitööhuvidega inimestele, kes lisaks näputööle soovivad end elu-oluga kursis hoida.

Lauluklubi KUKEMARI ootab kolmapäeviti 12.00  endisi ja uusi laulusõpru, et koos elurõõmsate eakaaslastega lauldes aega veeta. Lisaks toimuvad algaval hooajal erinevais paigus kohtumisõhtud teiste lauluklubidega.

Joogavõimlemine reedeti 14.00. Jõukohased harjutused teevad meele erksaks, parandavad keskendumisvõimet ja aitavad säilitada liigeste liikuvust ka vanemaealistel ja puuetega inimestel.

Maleklubi kutsub neljapäeviti 18.00 malet mängima.

Märjamaa Pensionäride Ühendus korraldab Eakate klubi ELULUST kokkusaamisi iga kuu kolmandal neljapäeval 11.00.

Märjamaa Valla Puuetega Inimeste Ühingu kokkusaamine toimub kuu viimasel reedel 11.00.  

Koos oma tublide  abilistega on Märjamaa sotsiaalkeskuse  ühenduste ja ringide vabatahtlikeks eestvedajaiks  Marika Kosubenko, Maaja Orgusaar, Marge Järvi ja Luule Kikajon.

Lisaks erinevatele ajaveetmise võimalustele päevakeskuses saavad soovijad kasutada pesumaja-, duši- ja saunateenust. Päevasaun on neljapäeviti 10.00-15.00. Duši ja pesumasina kasutamise võimalus igal tööpäeval kell 9-15, välja arvatud neljapäeval.

Hommikupoolikuti on päevakeskuses võimalik ajakirju lugeda ja arvutit kasutada. Vajadusel saab laenutada olemasolevaid liikumisabivahendeid.

Kõikidesse sotsiaalkeskuse ühendustesse ja ringidesse ootame nii endisi kui ka uusi osalejaid! Teretulnud on  vabatahtlikud juhendajad, head mõtted ja  algatused, mis looksid  toetavaid tegevusi eakate ja puuetega inimeste igapäevaellu.

Soovi korral saab täpsemat infot keskuse tegevuste kohta juhendajatelt, telefonilt 482 1139 või tiina.kokemagi@marjamaa.ee.

Toimetaja: TIINA GILL