Varbola külavanem

30.05.18

Maire Põhjala
tel 516 7886
mairepohjala@gmail.com

 

Toimetaja: TIINA GILL

Teavitamine Varbola linnuses planeeritavatest üritustest

13.01.17

Palun kõigil, kes soovivad kasutada Varbola linnust ja selle lähiümbrust ning planeerivad korraldada sündmust, kus osaleb üle 50 inimese või mis kestab kohapeal kauem, kui 1 tund, saata e-kiri minu aadressile: ly.laanemets@rmk.ee. Kindlasti kiri, mitte helistada!!!

Kirjas soovime järgmiseid andmeid:

  1. Toimumise aeg kuupäev ja kellaaeg (kellaaeg eriti oluline siis, kui ala suletakse tavakülastajale);
  2. Ürituse/ sündmuse nimi;
  3. Korraldaja koos kontaktandmetega;
  4. Osavõtjate prognoos arvuliselt;
  5. Tegevuste iseloom ning kas häirib ja segab tavakülastajat.

Saabunud esialgse info põhjal saame ka otsustada, kas antud sündmus vajab lepingut – Ürituse korraldamine riigimetsas ning kooskõlastamist Muinsuskaitseametiga.

Antud info on väga vajalik, et saaksime planeerida linnuse ja selle ümbruse hooldustöid. Mai kuul juhtus meil kahetsusväärne kokkusattumus, kus piirkonna loodusvahid sõitsid kaugelt kohale koos hooldustehnikaga, kuid kohapeal ei olnud võimalik niitmist ega trimmerdamist teha, sest linnuse õu oli kenasti täitunud lastega. Teavitamine on just selliste ootamatute olukordade ärahoidmiseks vajalik.

Antud info on vajalik ka kõigile ürituste korraldajatele endile, et olla teadlik, kes mida ja millal plaanib. Momendil on meil püsikoostööleping ning väga tihe suhtlus Iiri klubiga, kes kõikidest oma plaanides meid õigeaegselt teavitab. 

Ly Laanemets
RMK Loodushoiuosakonna
Edela-Eesti piirkonna külastusjuht
+3725132994
ly.laanemets@rmk.ee
www.rmk.ee

Toimetaja: TIINA GILL

Kükita Suurkivi

7.06.18

Kükita Suurkivi (Varbola rändrähn) asub Varbola külas, Tallinn-Pärnu maantee ääres Kükita teeristi lähedal. 
Mõõtmed: ümbermõõt 21,1 m, kõrgus 3,5 m.

Keskkonnaregister

Asukoht


Pildistatud 16. mail 2018. Fotod: Tiina Gill

Toimetaja: TIINA GILL

Koostööleping RMK ja Iiri Kultuuriklubi vahel ürituste korraldamiseks Varbola linnusel

5.01.18

Reedel, 27. veebruaril allkirjastati koostööleping RMK ja Iiri Kultuuriklubi vahel. Iiri Kultuuriklubi nime all tegutseb Järvamaa Rüütlikoda, kes esitles end meie valla rahvale esimest korda eelmisel aastal toimunud Varbola puupäevadel. Iiri Kultuuriklubi Robert Kallasmaa juhtimisel on aktiivselt osa võtnud Varbola maalinna arendamise aruteludest ning allkirjastatud koostööleping on selle töö praktiline jätk. Kevadel on oodata Varbola linnusel Järvamaa Rüütlikoja poolt organiseeritud üritusi, kus Varbola Valitsejad üles astuvad ja kuhu kõik on oodatud. Infot leiate Facbook'i lehelt https://www.facebook.com/varbolalinnus?fref=ts

Toimetaja: TIINA GILL

Varbola küla

13.01.17


Tallinn-Pärnu maanteel. Foto: Enn Raav

Toimetaja: TIINA GILL