Külaliikumisest

7.05.20
Vigala vallas aktiviseerus külaliikumine  2007. aastal seoses Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL) algatatud projektiga "Koostöö viib edasi". Antud projekti raames käidi kevadtalvistel nädalavahetustel bussiga mööda valda oma küladega tutvumas. Korraldati koolitusi ja mõttetalguid. Peale EMSL projekti lõppemist 2007. a juunis lõid aktiivselt projektis osalejad seltsingu "Vigala Külade Ümarlaud". Sellest kasvas aasta hiljem välja MTÜ Vigala Külade Ümarlaud, mis seisab praegu hea selle eest, et Vigala valla külaliikumine oleks jätkusuutlik ning pidevalt tegevuses.
 
Igal aastal korraldab MTÜ Vigala Külade Ümarlaud küladepäeva (kokkutuleku), kus toimub niitmisvõistlus, õpitoad, peetakse piknikku.
 
MTÜ Vigala Külade Ümarlaud koduleht
 
Toimetaja: TIINA GILL

MTÜ Vigala Külade Ümarlaud kutsub kohtumisõhtule!

22.01.21

NB! 23. JAANUARIL TOIMUMA PIDANUD KOHTUMISÕHTU ON EDASI LÜKATUD 30. JAANUARILE!

 

30. jaanuaril on võimalik kohtuda Vana-Vigala Rahvamajas näitleja, rahvasportlase, isa ja veel mitme tegevusega seotud, Mihkel Tikerpaluga. Mihkel on lõpetanud Loksa 1. Keskkooli 2006. aastal, Loksa Muusikakooli flöödi eriala ja EMTA lavakunstikooli 2010. aastal. Aastast 2010 töötab ta Eesti Noorsooteatris. Oma rollidest ja tegemistes on näitleja nõus seekord ka meiega rääkima.

Tuntuse on ta saanud ennekõike seriaalist „Õnne 13", kus koos abikaasaga mängib. Lisaks on ta ka õhtujuht, näosaates osalenu ja produtsent.

Rahvaspordi on Mihkel sidunud heategevusega. Teda võib kohata ka kirjeldustõlgina, kes annab võimaluse vaegnägijatel ja pimedatel spordivõistlustest osa saada. Mihkel on ka Vigalaga seotud. Nimelt asub tema vanaisakodu Märjamaa vallas, Tiduvere külas. Usun, et Tikerpalu nimi on meiekandi rahvale tuttav juba mitmendat põlve.

Meeldetuletuseks:
Turvalisuse tagamiseks palume end eelnevalt registreerida 55658763 Astra Põlmale. Kohtade arv on piiratud.
Pilet 5 eurot müügil enne kohtumisõhtu algust.
Avatud Kesu Käteringi kodukohvik
Sündmusel palume kanda maski.

Kohtumiseni Vana-Vigalas!


Liina Kikas


Toimetaja: TIINA GILL

MTÜ Vigala Külade Ümarlaua suvised tegemised

2.08.19

13. juulil sai peetud järjekordne Vigala piirkonna külade päev, mis toimus seekord Sääla külas Jõe talus. Traditsiooniliselt algas päev niitmisvõistlusega, kus seekord osales viis niitjat (2 naist ja 3 meest). Parimate niitjate tiitlid jagati Jaan Saiale ja Marge Plamusele. Niitmisvõistluse ergutamiseks otsustas ilmataat ka niitjaid vihmaga kasta, et ülejäänud aeg sajuta veeta. Jõe talu peremees ja perenaine tutvustasid külalistele oma talutehnikat ning huvilistel oli võimalus kümmelda tünnisaunas ja teha parvesõitu. Lisaks said soovijad meisterdada võtmehoidjat ja rahvuslikku rinnaehet või  kõrvarõngaid. Jääb üle ainult tänada vahvaid inimesi, kes oma aega ja oskusi päeva kordaminekuks panustasid: Jõe talu pererahvas, Tiit ja Raili Roosi, Enn Roosi. Signe Sume, Ede Rukki, Ave Vaarma, Ene Jeeser, Salme Lebin, Peeter Paunmaa ja kõik osalejad.

21. juulil toimus väljasõit üle-eestilisele avatud talude päevale Järvamaale ja tagasiteel külastati ka kahte ettevõtet Raplamaal. Kõikjal võeti meie suur grupp lahkelt vastu ning kogemusreisil osalejatel oli võimalus mekkida pakutavaid talutooteid ning kaasa osta meelepärast.

Valisime oma peatuskohtadeks erinevad talud, et mitmekesistada väljasõitu. Külastati Hindreku talu ja peomaja, mille põhitegevuseks on turism – pulmade, seminaride, sünnipäevade jm. ürituste korraldamine, koos aktiivsete tegevustega, samuti pakuvad nad majutust. Imaveres külastasime  esmalt Renter Aeda, kus põhitegevuseks suve ja püsilillede müük, seejärel  Sassi talus asuvat jaanalinnukasvatust.  7 Kitsetalle  talu pakkus maitsvaid tooteid ja kits Printsessaga suhtlemist. Retla külas vaatasime imeilusat Elise Aeda.

Kehtna vallas käisime külas Männiku talus Ohekatku külas, kus on 95 pealine lambakari, kus toodetakse  lambapiima. Peremees tutvustas majapidamist, perenaine oli abiks kohvikutöös ja tutvustas lambapiima tooteid. Viimaseks külastuskohaks oli Kehtna Mõisa OÜ veisefarmi. Siim Riisenberg andis ülevaate ettevõtte tegevusest. Jällegi tuleb kiidusõnu jagada osalejatele ja loomulikult reisijuht Maie Üürikese panus reisisaatjana oli hindamatu.

Vigala Külade Ümarlaud soetas sel suvel 24 l toidutermose, et oluliselt parandada vabatahtlike ja MTÜ-de ürituste korraldamisel sooja toidu pakkumist. Kel soovi talgutel , küla kokkutulekul või laagris jm üritustel termost kasutada, võtke meiega ühendust, termos ootab.

Lisaks ootab meid veel ees kogemusreisid Raplamaale ja koduvalda, jälgige reklaami!

 

Liina Kikas
Vigala Külade Ümarlaud


Foto: Liina Kikas

VAATA KA FOTOGALERIID VIGALA PIIRKONNA KÜLADE PÄEVAST 13.07.2019

Toimetaja: TIINA GILL